Zarządzanie gospodarstwem domowym nie jest łatwym zadaniem i zdecydowanie nie warto go sobie utrudniać, wykonując większość obowiązków ręcznie. W dzisiejszym świecie w wielu czynnościach może nam pomóc technologia i nowy sprzęt, który będzie mógł zaoszczędzić nam masę czasu i pracy. Na jakie nowoczesne rozwiązania warto postawić, żeby codzienne czynności już nie stanowiły dla nas problemów? 

Suszarka do prania, suszarko-pralka – must have w każdym nowoczesnym domu 

Zdecydowanie jednym z pierwszych domowych udogodnień, o jakim warto pomyśleć, będzie suszarko-pralka lub sama suszarka do prania. To niepozorne urządzenie może zupełnie odmienić sposób, w jaki do tej pory patrzyłeś na pranie. Wszyscy wiemy, że ta czynność sama w sobie nie jest zbyt skomplikowana ani wymagająca, jednak towarzyszy jej sporo zadań dodatkowych. Po wypraniu odzieży musimy ją przecież jeszcze porozwieszać, wysuszyć, uprasować… 

Z suszarko-pralką lub suszarką do ubrań możemy łatwo wyeliminować ten problem. Na zawsze będziemy mogli pożegnać się ze sznurkami, kłopotliwymi i zajmującymi miejsce suszarkami stojącymi i nawet uporczywym prasowaniem. Dzięki nowoczesnej technologii dobra pralko-suszarka, taka jak model UltraCare 800 marki Electrolux, będzie mogła zatroszczyć się o nasze tkaniny i sprawić, że będą zawsze odpowiednio miękkie, czyste i pachnące. W tym modelu cały cykl prania i suszenia może zająć jedynie 59 minut – w porównaniu do klasycznych metod suszenia ubrań po praniu to bardzo dobry wynik, który pozwoli na codzienne pranie bez większego wysiłku. 

Co może nam ułatwić Smart-Home? 

W dzisiejszych czasach trudno byłoby mówić o udogodnieniach bez wspominania o nowoczesnych możliwościach, jakie daje połączenie do internetu. Większość z nas używa go codziennie, jednak musimy pamiętać, że globalna sieć nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w niedalekiej przyszłości będziemy mogli jej użyć do wielu różnych zadań. 

Przykładem takich zastosowań może być dostępny już dziś system Smart-Home. Czym jest to rozwiązanie? Urządzenia obsługujące tak zwane inteligentne opcje mogą być podłączone do domowej sieci, z której będziesz mógł nimi sterować. Niezależnie od tego, czy będziesz w domu, czy akurat wyszedłeś do pracy, czy może pojechałeś na wycieczkę – dzięki ekranowi telefonu będziesz mógł wstawić pranie, sprawdzić ilość produktów spożywczych w lodówce czy wyłączyć światło. 

Oczywiście w przyszłości opcji związanych ze Smart-Home będzie zapewne jeszcze więcej, jednak już w tym momencie jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, o którym powinien pomyśleć każdy, kto chciałby odciążyć się od części domowych zadań. Z systemem Smart-Home wiele rzeczy będzie znacznie prostsze, my natomiast będziemy mieli więcej czasu dla siebie. 

Odkurzacz pionowy – wygodne odkurzanie w każdych warunkach 

Bardzo ciekawym udogodnieniem, które cieszy się ostatnio rosnącą popularnością, może być odkurzacz pionowy. To urządzenie pozwala nam na dokładne poodkurzanie wszystkich powierzchni tak samo jak inne odkurzacze, jednak jest zdecydowanie bardziej poręczne i wygodne, co może znacznie przełożyć się na jego użyteczność. 

Odkurzacze pionowe są na tyle kompaktowe, że bez trudu wyciągniemy je z szafy za każdym razem, kiedy będziemy mieli zamiar poodkurzać. Dodatkowym atutem w kontekście mobilności odkurzaczy tego typu jest fakt, że nie potrzebują one podłączenia do prądu. Odkurzacze pionowe ładujemy podobnie jak telefony, po czym możemy ich wygodnie użyć bez plątania się w zbędną sieć przewodów. Dodatkowo odkurzacze pionowe zazwyczaj oferują nam tak naprawdę dwa urządzenia w jednym – mają większy stelaż i mniejszą końcówkę ssącą, którą można łatwo wyciągnąć i przykładowo użyć do odkurzania samochodu. 

Jak ułatwić swoje codzienne obowiązki w domu? Podsumowanie 

Każdy z nas zasługuje na czas dla siebie, dla rodziny czy na realizację swoich pasji. Może to nie być takie oczywiste, jeśli codziennie po pracy toniemy w domowych obowiązkach, które skutecznie nam go zabierają. Na całe szczęście istnieją takie sprzęty domowe, które mogą ułatwić nam wiele czynności. Warto wziąć pod uwagę pralkosuszarki czy odkurzacze pionowe, jeśli chcemy wykonywać swoje obowiązki sprawniej, szybciej i skuteczniej, zyskując tym samym więcej czasu dla siebie.