Polski rynek cyberzabezpieczeń poszerza się o rozwiązania dwóch producentów– Gatewatcher oraz Holm Security. Ten pierwszy dostarcza narzędzie Network Detection and Response (NDR), które pozwala chronić duże firmy, w tym sieci krytycznych obiektów przemysłowych, przed atakami i intruzami. Holm Security oferuje z kolei rozwiązanie nowej generacji służące do identyfikacji podatności i luk w sieciach firmowych oraz aplikacjach webowych. Oba rozwiązania wprowadza na polski rynek firma DAGMA Bezpieczeństwo IT, popularny dystrybutor cyberzabezpieczeń dla firm i użytkowników indywidualnych.

Zarówno GateWatcher jak i Holm Security to firmy europejskie, działające w oparciu o prawodawstwo Unii Europejskiej. GateWatcher ma swoją główną siedzibę we Francji i jest producentem, uznanego na świecie zaawansowanego oprogramowania Network Detection and Response (NDR) do wykrywania zagrożeń i intruzów w sieciach firmowych. Dzięki rozbudowanym mechanizmom automatycznej detekcji, bazujących na metodach statycznych i dynamicznych Gatewatcher dostarcza wyjątkowo skuteczne rozwiązania cyberbezpieczeństwa. Pozwalają one chronić sieci dużych organizacji, instytucji rządowych oraz sieci krytycznych obiektów przemysłowych przed atakami i intruzami.

Z kolei firma Holm Security ma swoją główną siedzibę w Szwecji. Jej głównym produktem jest rozwiązanie nowej generacji służące do identyfikacji podatności i luk w sieciach firmowych oraz aplikacjach webowych. Proaktywnie chroni przedsiębiorstwa i organizacje przed cyberatakami i ich skutkami poprzez weryfikację ponad 110 tys. znanych podatności. Dodatkowy moduł umożliwia symulowanie ataków phishingowych wewnątrz firmy celem edukacji pracowników.

Dystrybutorem obu rozwiązań w Polsce jest DAGMA Bezpieczeństwo IT. Ta sama firma odpowiada za dystrybucję popularnego w Polsce producenta rozwiązań antywirusowych ESET.

Źródło: www.dagma.eu