Ich pojawienie się na rynku niezaprzeczalnie zmieniło oblicze współczesnego budownictwa i architektury. Dachy modułowe, bo o nich mowa, cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród dekarzy, którzy cenią je za wyjątkową szczelność, trwałość oraz bezpieczeństwo, jak i inwestorów. Dla tych ostatnich nie bez znaczenia jest z kolei bogata różnorodność wzorów, powłok i kolorów.

Wykaz walorów

Pod nazwą dachów modułowych kryją się lekkie i poręczne, wykonane ze stali arkusze, które charakteryzują się wysoką trwałością oraz wyjątkową estetyką. Do ich licznych zalet z pewnością zaliczyć należy także szybki i wygodny sposób montażu. Przygotowane fabrycznie otwory i miseczki pod wkręty pozwalają na precyzyjne łączenia, czym znacząco skracają czas pracy dekarzy. Pokrycie dachu przebiega więc sprawnie i bezproblemowo. Niewielka waga arkuszy również ma swoje znaczenie. Mniej obciążona konstrukcja dachu, to mniej skomplikowana więźba, ograniczenie zużycia drewna, a tym samym kosztów.

Dachy modułowe to rozwiązanie nowoczesne, ekonomiczne oraz trwałe. Warto również zaznaczyć, że niezwykle estetyczne. Szeroki wachlarz wzorów i powłok, a także bogata kolorystyka pozwalają na idealne dopasowanie ich do charakteru budynku wraz z jego otoczeniem. Inwestorzy decydujący się na zakup i montaż dachu modułowego zyskują ponadto pewność powtarzalności kształtu i barwy arkuszy. Oznacza to, że w dowolnej chwili możliwe jest dokupienie brakujących elementów lub wymiana tych uszkodzonych — bez obawy o brak spójności całej połaci. Ważnym ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem w przypadku dachów modułowych jest też to, że cały dach dostarczany jest na palecie, co ułatwia transport i wymaga niewielkiej powierzchni do jego przechowywania.

Rozwiązanie na pokolenia

Dachy modułowe tworzone są z wysokiej jakości stali — materiału, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku poszyć dachowych. – Surowiec ten jest niezwykle odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Jego zakup jest zatem gwarancją odporności i trwałości na wiele lat. To szczególnie istotne z punktu widzenia inwestorów, dla których zakup i montaż pokrycia dachowego stanowią zwykle znaczącą część budżetu na budowę domu — tłumaczy Anna Chorzewska z firmy Budmat — czołowego producenta dachów, pokryć dachowych, elewacji i systemów rynnowych. – Stal, z której tworzone są arkusze dachów modułowych, to jak już zostało podkreślone, materiał wytrzymały. Mało kto jednak pamięta, że to także jeden z nielicznych surowców, który można wielokrotnie poddawać recyklingowi, bez utraty jego właściwości. Stal jest zatem, poza swoją niewątpliwą jakością i długowiecznością, materiałem ekologicznym, co ma niebagatelne znaczenie w dzisiejszym podejściu do zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko naturalne — dodaje przedstawicielka Budmat.

Bogatą ofertę dachów modułowych od producenta Budmat można zakupić za pośrednictwem sprawdzonych hurtowni, jak te wchodzące w skład 4D Grupa.