W czasach, kiedy większość osób żyje w ciągłym biegu i wiecznie brakuje czasu na wykonywanie domowych obowiązków, samojezdne odkurzacze takie jak iRobot cieszą się coraz większą popularnością. Roboty sprzątające dbają o czystość w domu i mieszkaniu, samodzielnie dokładnie odkurzając podłogi. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii działają bezprzewodowo, są ciche i niezawodne. Wiele z tych urządzeń posiada rozbudowane funkcje smart. Poznaj największe zalety automatycznych odkurzaczy!

Łatwiejsze sprzątanie na co dzień

Automatyczne odkurzacze iRobot oraz podobne urządzenia innych marek to sprzęty, które działają bezprzewodowo. Wiele z nich ma stację dokującą, gdzie mogą się ładować. Dzięki rozbudowanemu systemowi czujników poruszają się po całym domu lub mieszkaniu samodzielnie, unikając przeszkód takich jak ściany, meble czy schody. Co ważne, takie urządzenia sprawdzają się nawet na bardzo dużym metrażu. Jeśli bateria rozładuje się w czasie odkurzania, robot przerwie pracę, wróci do stacji dokującej i po naładowaniu się podejmie sprzątanie dokładnie w tym miejscu, w którym je przerwał.

Perfekcyjna czystość

Wiele osób zastanawia się, czy niewielkie i niepozorne odkurzacze, np. iRobot, poradzą sobie z większymi zabrudzeniami. Zdecydowanie tak! Zostały tak zaprojektowane, aby:

  • sprzątać różne typy nawierzchni (np. flizy, parkiet, panele, dywany),
  • radzić sobie z sierścią zwierząt i włosami,
  • wykrywać stopień zanieczyszczenia powierzchni i dostosowywać do niego tryb pracy,
  • docierać do trudnodostępnych miejsc (dzięki bocznym szczotkom), np. tuż przy ścianach czy w narożnikach.

Dodatkowo niektóre modele mają funkcję automatycznego opróżniania pojemnika na kurz i odpadki w stacji dokującej. W efekcie nie musisz martwić się o regularną kontrolę poziomu jego napełnienia przez bardzo długi czas, bo nawet do 60 dni!

Samodzielny robot sprzątający – funkcje smart

Zdecydowana większość dostępnych na rynku odkurzaczy oferuje rozbudowane funkcje smart. To oznacza, że sprzątanie staje się jeszcze łatwiejsze. Do najbardziej przydatnych opcji należą:

  • możliwość wydawania urządzeniu komend głosowych,
  • współpraca z innymi samojezdnymi urządzeniami, np. mopującymi,
  • prezentowanie mapy sprzątania po skończonej pracy,
  • ustawianie harmonogramu pracy w zależności od trybu życia domowników,
  • sterowanie zdalne za pomocą aplikacji w telefonie,
  • połączenie z systemem SmartHome.

Dzięki łączności z Internetem obsługa odkurzaczy samojezdnych jest bardzo prosta. Możesz uruchomić urządzenie, nawet jeśli akurat przebywasz poza domem – to ogromna oszczędność czasu i o jedno zmartwienie mniej na co dzień.

Odkurzacze iRobot – czy to dobry wybór?

Jak wybrać odpowiedni model robota sprzątającego? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Przede wszystkim postaw na sprawdzoną markę. Odkurzacze iRobot to jedne z najpopularniejszych urządzeń na rynku, co wynika z ich wielofunkcyjności, wysokiej jakości wykonania i niezawodności. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się, czego oczekujesz od takiego sprzętu. Na jakiej mocy Ci zależy? Czy zabrudzenia w Twoim domu to głównie kurz i okruszki, czy mieszkają w nim również zwierzęta, co oznacza obecność sierści i błota? Jak bardzo zależy Ci na automatycznym opróżnianiu pojemnika w stacji dokującej? Każdy model ma inne funkcje, a co za tym idzie, ceny urządzeń są dość zróżnicowane.

Oszczędzaj czas i siły dzięki automatycznym odkurzaczom!

Wydajność, efektywność i dokładność – tak podsumować można cechy dostępnych w ofercie sklepu Neonet odkurzaczy samojezdnych. Marki takie jak iRobot oferują klientom coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które pozwalają zapomnieć o odkurzaniu na co dzień, oszczędzić czas i nerwy. Skutecznie utrzymują podłogi w perfekcyjnej czystości. Jeśli zostaną odpowiednio zaprogramowane, nie trzeba nawet pamiętać o ich włączaniu. Zajrzyj na stronę internetową Neonet i wybierz sprzęt, który sprawdzi się w Twoim domu lub mieszkaniu!