Drukarnie cyfrowe charakteryzuje bardzo szybki proces, co oznacza, że klient otrzymuje wydrukowany materiał właściwie od razu. Jest to ogromna zaleta, a kolejnym plusem jest niska cena wydruku. Drukowanie cyfrowe świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkich nakładów – kilkuset odbitek oraz w przypadku wydruków o niewielkich wymiarach. 

1. Drukarnie cyfrowe – kiedy warto z nich skorzystać?

2. Czym się różni druk cyfrowy od offsetowego?

1. Drukarnie cyfrowe – kiedy warto z nich skorzystać?

Drukarnie cyfrowe przygotowują wydruki w bardzo krótkim czasie, więc krótkie terminy realizacji usługi to ogromny plus i przewagą nad innymi formami druku. Ponadto, w przypadku druku cyfrowego nie jest koniecznie przygotowywanie formy drukowej, a to znacznie obniża cenę druku cyfrowego. 

W drukarni w Katowicach mogą zostać wydrukowane kartki okolicznościowe w różnych formatach – zaproszenia, kartki z życzeniami. Druk wizytówek, materiałów szkoleniowych, zaproszeń, a nawet produkcja plakatów, folderów czy teczek w technologii cyfrowej to opłacalna, szybka i niedroga inwestycja, która sprawdzi się również w przypadku drukowania materiałów do firm, takich jak np. instrukcje obsługi.

Drukarnia cyfrowa w Katowicach oferuje również nadruki, które mogą być naniesione na tworzywa sztywne, między innymi na: tabliczki, teczki, naklejki, wizytówki, plakaty, kalendarze, ulotki, broszury oraz płyty CD.

Więcej na stronie: https://www.skankolor.pl/

2. Czym się różni druk cyfrowy od offsetowego?

Druk offsetowy służy głównie do wydruku materiałów produkcyjnych, czyli np. etykiet oraz instrukcji oraz materiałów reklamowych – druk ulotek, plakatów. Druk ten jest bardzo opłacalny dla nakładów od 1000 sztuk, charakteryzuje się wysoką jakością – odwzorowaniem kolorów i wyrazistością zadruku, ale również wysoką trwałością. Za wadę uważa się z kolei brak możliwości wprowadzenia zmian w projektach w trakcie rozpoczęcia procesu, zatem każda modyfikacja to wzrost kosztów. 

Zatem przy mniejszych nakładach oraz formatach lepiej sprawdzi się technologia cyfrowa wydruków, która pomaga oszczędzić zarówno czas realizacji usługi, jak i jej cenę. Z kolei druk offsetowy jest dobrym wyborem dla większych nakładów (druk offsetowy uważany jest za ekonomiczny przy nakładach od około 1000), wymaganej świetnej jakości oraz wyrazistości wydruku, ale jest mniej opłacalny od druku cyfrowego ze względu na brak możliwości wprowadzania ewentualnych zmian w projekcie.

Jednak przy obydwu formach wydruku wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt, a w okolicy Katowic można znaleźć zarówno zarówno drukarnie cyfrowe, jak i offsetowe.