Widowiskowe strzelaniny, wciągająca, niekiedy wzruszająca fabuła, piękna warstwa audiowizualna, wymagające zagadki, otwarty świat czy rozwój postaci? Bez względu na to, czego szukają współcześni fani gier, we współczesnej ofercie producentów na pewno znajdą dla siebie interesujące rzeczy.   Potwierdzają to najlepsze gry na konsole takie jak PS4. Wybór tytułów, które mogą dostarczyć wam dobrej zabawy jest naprawdę ogromny. My przygotowaliśmy dla was krótkie zestawienie, którym przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze gry na PS4.   

Jakie gry na PS4? Marvels’s Spider Man – świetna oprawa audiowizualna z akcją w otwartym świecie

Obok Call of Duty i Grand Theft Auto V to na pewno jeden z najbardziej popularnych tytułów, jakie ukazały się na czwartą konsolę Sony. Główny bohater, znany wszystkim z licznych komiksów, kreskówek i filmów sam w sobie jest wystarczającą reklamą sama w sobie, ale gra oferuje dużo więcej. To trójwymiarowa zręcznościówka w iście filmowym stylu, z otwartym światem i bardzo oryginalnym systemem, polegającym na pokonywaniu miasta za pomocą kultowych pajęczyn oraz widowiskowych akrobacji.   

God of War. Jedna z najlepszych gier na PlayStation 4. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników przygodówek akcji

God of War to przygodowa gra akcji z widokiem w perspektywie trzeciej osoby. Głównym bohaterem w grze jest grecki bóg Kratos, który po opuszczeniu Hellady udał się na Półwysep Skandynawski. Na północy zdążył poznać już ukochaną, założyć rodzinę i zostać wdowcem. Żywot samotnego ojca wśród nordyckich bogów nie jest jednak łatwy – ci robią wszystko, by go zgładzić. Twórcy gry przygotowali szereg zagadek i dynamiczną akcję, która na pewno zadowoli wszystkich miłośników tego gatunku.  

Shadow of Tomb Raider – przygodowa gra akcji przedstawiająca nowe losy Lary Croft. Gra legenda powraca

Tomb Raider to zdaniem wielu najlepsza gra akcji. Właściwie każdy tytuł z tej serii cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. W roli głównej występuje oczywiście Lara Croft – Indiana Jones w spódnicy. Gra osnuta jest na wydarzeniach związanych z poprzednią częścią. Bohaterka rozpoczyna poszukiwania artefaktu, który może dostarczyć jej informacji na temat zmarłego ojca. Niestety tego samego przedmiotu poszukuje tajemnicza organizacja o wojskowym charakterze, badająca zjawiska paranormalne. W międzyczasie rozpętuje się apokalipsa, a uchronienie świata zależy tylko od Lary.   

Najlepsze gry na PS4: Dead Redemption. Świetna zabawa z wciągającą fabułą osadzą na Dzikim Zachodzie

Gry przygodowe na PS4 mają kolejnego reprezentanta w naszym zestawieniu. W grze wcielamy się w w mieszkańca Dzikiego Zachodu, który może bardzo swobodnie penetrować świat. Akcja gry może podążyć wielotorowo, w zależności od poczynań gracza. Twórcy gry zadbali o bardzo realistyczne odwzorowanie warunków życia w tamtych czasach na zachodnich rubieżach Stanów Zjednoczonych. Liczne strzelaniny, egzekucje porwania i szeroki arsenał broni sprawiają, że gra jest wprawdzie wciągająca, ale przeznaczona tylko dla nieco starszych graczy.  

Diablo III: Reaper of Souls – klasyka RPG akcji. Diabelsko dobra, kultowa seria RPG na nową konsolę Sony

Jeśli chodzi o polecane gry na PlayStation 4, nie mogło tu zabraknąć tego tytułu. Kolejna część serii o kultowym już statusie w wersji na czwartą wersję PS to prawdziwy klasyk. Tytuł stanowi fabularny dodatek do podstawowej wersji Diablo III, a narracja osnuta jest wokół Tyraela odzyskującego Czarny Kamień Dusz – potężny artefakt zawierający esencję wszystkich siedmiu Władców Piekieł. Z technicznego punktu widzenia na uwagę zasługuje przede wszystkim szereg nowych funkcji, których nie ma w podstawowej wersji.  

Najlepsze gry na PlayStation 4: Fallout 4 – postapokaliptyczna opowieść, która podbiła serca graczy z całego świata

Fallouta nie trzeba przedstawiać żadnemu graczowi. W przypadku czwartej odsłony akcja toczy się w Bostonie w roku 2077 i rozpoczyna się oczywiście od wybuchu wojny nuklearnej. Główna postać wraz z rodziną w schronie zostaje zamrożona w komorze kriogenicznej. Niestety w trakcie letargu do schronu włamują się przestępcy, którzy wyłączają aparaturę i na jej oczach zabijają małżonka. Następnie przenosimy się dwa wieki w przód, a naszym zadaniem jest odnalezienie syna.   

Ranking najlepszych gier na PlayStation 4. Final Fantasy 14 – japońskie RPG z kolejnymi rozdziałami opowieści

Dla wielu miłośników cyfrowej rozrywki tytuły z japońskich studiów to naprawdę fajne gry. Ze względu na baśniową fabułę, charakterystyczną oprawę graficzną i dźwiękową oraz rozbudowany system rozwoju postaci, wiele tytułów tego typu pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść się do zupełnie innego świata. Nie inaczej jest w przypadku Final Fantasy 14. Na PS4 ukazał się tytuł Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, który oferuje rozgrywkę w trybie MMO.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Zestawienie najlepszych gier na PlayStation 4: FIFA 21 – najlepsza gra sportowa dla starszych i młodszych graczy

Opisując najlepsze gry na PS 4, nie mogliśmy zapomnieć o tym reprezentancie segmentu gier sportowych. Jeśli chodzi o gry na PlayStation 4, nowa wersja hitu ze stajni Electronic Arts jest na pewno arcydziełem swojego gatunku, w którym wszystkie charakterystyczne elementy serii zostały doprowadzone do perfekcji.