Ważny przełom w branży morskiej energii wiatrowej oraz pierwszych w Stanach Zjednoczonych projektów morskiej energii wiatrowej.

NEW BEDFORD, stan Massachusetts, 19 lipca 2022 r. /PRNewswire/ — Firma VinciVR (Vinci), we współpracy z Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE), przyznała 12 pracownikom związkowym z Massachusetts należącym do IBEW, MillWrights, Iron Workers i Piledrivers certyfikaty uzyskane z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR) w New Bedford Commerce Terminal. Kursy te są częścią programu nauczania opracowanego przez Global Wind Organization (GWO). GWO jest międzynarodową jednostką certyfikującą, a ich potwierdzające kwalifikacje szkolenia są wymagane od pracowników sektora energii wiatrowej.

Firma Vinci opracowała symulacje VR portów i turbin wiatrowych, aby zastąpić elementy szkolenia praktycznego na najważniejszych kursach GWO, w szczególności na kursie Podstawowego Szkolenia Technicznego i Sygnalisty. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom realistyczne uruchomienie turbiny wiatrowej i kierowanie podnoszeniem przez dźwigi ciężkich ładunków, takich jak łopaty turbiny. Symulacje umożliwiły przeprowadzenie kursów w miejscach pracy, takich jak New Bedford, przy jednoczesnym obniżeniu znacznych kosztów i zapewnieniu realistycznych szkoleń. Na początku tego roku powyższe narzędzia VR zostały poddane audytowi i certyfikowane do użytku przez GWO.

Wspomnianych 12 pracowników jest pierwszymi na świecie, którzy otrzymali takie świadectwa korzystając z VR.

„Morska energia wiatrowa jest przyszłością dla potrzeb energetycznych USA. Massachusetts ma zaszczyt być pierwszym ośrodkiem w USA, który rozwija ten sektor na skalę komercyjną, zatem doskonale się składa, że pierwsi pracownicy, którzy otrzymają certyfikaty z tego rewolucyjnego szkolenia VR, spotkają się właśnie tutaj – powiedział Eagle Wu, prezes firmy Vinci. – Nasze narzędzia VR mogą zagwarantować, że spełnimy potrzeby kadrowe i zapewnimy pracownikom sektora przybrzeżnych elektrowni wiatrowych efektywność i bezpieczeństwo w pracy”.

„Morska energetyka wiatrowa będzie odgrywać znaczącą rolę w naszej przyszłości. Współpraca Vinci i SGRE stworzyła wspaniałe podstawy do wprowadzenia VR, aby przyspieszyć rozwój i podnieść jakość personelu technicznego obsługującego morskie platformy wiatrowe. Z niecierpliwością czekamy na rozkwit i rozwój tego segmentu” – mówi Ysabel Ledezma, kierownik ds. szkoleń technicznych w SGRE.

Symulacje te zostały opracowane przy wsparciu finansowym MassCEC. Oprócz szkoleń dla techników elektrowni wiatrowych oferta VR firmy Vinci obejmuje symulacje służące edukacji uczniów szkół K-12 i studentów w zakresie przemysłu morskiej energetyki wiatrowej oraz symulacje nawigacji żeglarskiej przez farmy o skali komercyjnej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.vinci-vr.com.

Vinci

Założony w 2017 roku VinciVR to startup technologiczny z siedzibą w Bostonie, którego celem jest zapewnienie innowacyjnych i efektywnych szkoleń VR dla różnorodnych branż. Rozwiązania VINCI są wykorzystywane w rozmaitych szkoleniach, w tym w konserwacji samolotów, amerykańskich operacjach specjalnych i sektorze ekologicznej energii.

SGRE

Na przestrzeni 30 lat SGRE stało się pionierem w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej, uruchamiając w 1991 roku pierwszy na świecie projekt morskiej energetyki wiatrowej, Vindeby. Obecnie w obliczu rosnącej konieczności sprostania wyzwaniom klimatycznym, SGRE jest jeszcze bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek. Jako światowy lider rynku morskiej energii wiatrowej, SGRE jest w pełni zaangażowana w działania na rzecz rozwiązania problemu. Wraz z partnerami SGRE pragnie zrewolucjonizować przyszłość tej branży.

Źródło: VinciVR