Firmy, które chcą uruchomić swój sklep internetowy, coraz częściej wykorzystują w celu jego tworzenia z platformy Prestashop. To obecnie jedno z najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych oprogramowań na rynku e-commerce. Sprawdźmy więc, dlaczego warto stworzyć sklep i dowiedzmy się, jak to zrobić!

Czym jest Prestashop? 

Platforma Prestashop to otwarte oprogramowanie, które umożliwia założenie sklepu internetowego oraz prowadzenie sprzedaży online. Jest to narzędzie innowacyjne i niezwykle intuicyjne. Zarówno zakładanie, jak i obsługa sklepu jest bowiem niezwykle prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. 

Na omawianej platformie można założyć sklep internetowy zupełnie bezpłatnie. Nie wymaga to żadnych opłat – ani jednorazowych, ani abonamentowych. Jedynym kosztem jest domena, hosting oraz ewentualna pomoc specjalistów zewnętrznych w tworzeniu strony. 

Zalety sklepu internetowego Prestashop 

Oprogramowanie nie bez powodu wykorzystywane jest w branży e-commerce tak powszechnie. Ma ono bowiem wiele zalet, a lista korzyści, jakie zapewnia, jest naprawdę długa. Sklepy internetowe Prestashop to przede wszystkim: 

 • darmowe założenie sklepu 
 • intuicyjna obsługa panelu zarządzania sklepem 
 • wsparcie dla wielu języków – w tym polskiego 
 • duża dostępność modułów 
 • strony mocno rozwinięte pod kątem SEO 
 • duża wydajność
 • Open Source
 • duży wybór szablonów 
 • możliwość dostosowania strony do urządzeń mobilnych 
 • częste aktualizacje 
 • pomoc techniczna
 • dostępność szkoleń.

Sklepy Prestashop — dla kogo? 

Oprogramowanie doskonale sprawdza się do tworzenia różnego rodzaju sklepów internetowych. Jego wykorzystanie zapewnia korzyści i jest opłacalne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i naprawdę dużych firm. Zresztą sklepy internetowe Prstashop to rozwiązanie, z którego korzysta obecnie mnóstwo popularnych marek. Są to firmy, których budżet bez najmniejszego problemu pozwalałby na stworzenie płatnej strony. A jednak do sprzedaży produktów wybierają właśnie Prestashop! Takim sklepem jest choćby znany wszystkim Decathlon. 

To po prostu idealne narzędzie dla firm, które chcą założyć intuicyjną w obsłudze stronę, której estetyka będzie odpowiadać dzisiejszym standardom i oczekiwaniom klientów. Wszelkie sklepy odzieżowe, z elektroniką, drogerie i inne podobne, będą fantastycznie działać, jeśli stworzy się je za pomocą tej właśnie platformy.  

Jak założyć sklep internetowy Prestashop?

Sklepy internetowe na tej platformie są bardzo proste zarówno w obsłudze, jak i tworzeniu. Założenie takiej strony przebiega w dosłownie kilku krokach. Pierwszym z nich jest oczywiście pobranie samego oprogramowania. Można zrobić to bezpośrednio na stronie Prestashop. Po uruchomieniu programu zyskujemy dostęp do wielu możliwości. Możemy wybierać wśród dostępnych szablonów, integracji systemów i innych ważnych narzędzi. Na koniec wystarczy jedynie uruchomić domenę. 

Obecnie wiele firm sklepy internetowe Prestashop tworzy we współpracy z agencjami, które specjalizują się właśnie w tym zakresie. Jest to fantastyczne rozwiązanie, ponieważ mimo że Prestashop jest oprogramowaniem prostym w obsłudze, to jednak kreacja funkcjonalnego sklepu, dopasowanego do aktualnych standardów i potrzeb klientów wymaga odpowiedniej wiedzy. To samo dotyczy tworzenia treści na stronę, czy też decyzji o tym, co ma się na niej znaleźć – to wszystko nie może być bowiem przypadkowe. Dlatego też pomoc specjalistów z zakresu marketingu internetowego jest tu fantastycznym wyborem.