Osobom, które nie znają branży e-commerce, często wydaje się, że trzeba dysponować dużymi kwotami, aby można było stworzyć własny sklep internetowy. PrestaShop jest jednak idealnym dowodem na to, że tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, czy ktoś chce na start zainwestować wiele tysięcy w stworzenie sklepu. Wybierając nowoczesny silnik, można cieszyć się dostępem do wszystkich niezbędnych opcji i narzędzi, które wystarczą do rozpoczęcia sprzedaży online. Sklepy internetowe można wykorzystywać do sprzedawania tradycyjnych produktów, jak i usług oraz artykułów cyfrowych. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nowy skle ma rzeczywiście odnieść sukces, to konieczne jest nawiązanie współpracy z firmą, która pomoże we wdrożeniu sklepu.

  1. Czy warto myśleć o otworzeniu sklepu internetowego?
  2. Co oferuje sklep PrestaShop?
  3. Gdzie można zamówić sklepy internetowe PrestaShop?
  4. Jakie funkcje może zyskać sklep internetowy PrestaShop?

Pozwoli to na stworzenie sklepu internetowego, który będzie przyjazny dla użytkowników, a jednocześnie nie będzie narażał przedsiębiorcy na wysokie koszty związane z jego utrzymaniem. Tak naprawdę raz postawione sklepy internetowe działają prawidłowo przez cały czas. Oczywiście w celu zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa zaleca się, aby raz na jakiś czas doświadczony programista zajął się zainstalowaniem najnowszych aktualizacji lub dokonał zmian w konfiguracji sklepu. Jeżeli chcesz zacząć korzystać ze sklepu stworzonego na platformie PrestaShop, sprawdź nasze wskazówki, które pomogą ci w postawieniu pierwszych kroków.

Czy warto myśleć o otworzeniu sklepu internetowego?

Trudno obecnie znaleźć kogoś, kto nie zamawiałby przez internet przynajmniej niektórych artykułów. Nic więc dziwnego, że zarówno największe firmy, jak i drobni przedsiębiorcy przez cały czas dążą do zwiększenia sprzedaży produktów online. Dzięki temu można dotrzeć do klientów z dowolnej części Polski, a jeżeli sklep chce oferować wysyłkę za granicę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomyśleć również o pozycjonowaniu sklepu na zagranicznych rynkach.

Moduł PrestaShop odgrywa ogromną rolę w popularyzacji sprzedaży online, ponieważ to oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych zostało udostępnione za darmo. Wystarczy więc pobrać pliki i wgrać je na serwer, aby można było zacząć sprzedawać produkty przez internet.

Co oferuje sklep PrestaShop?

Oczywiście samodzielne ustawienie wszystkich opcji platformy jest dość skomplikowane, a do tego dochodzi jeszcze konieczność zadbania o nowoczesny layout. Lepiej więc nie tracić czasu na to, aby samemu próbować skonfigurować nowy sklep, tylko zlecić to zadanie firmie, która doskonale zna oprogramowanie PrestaShop i może pochwalić się wieloma udanymi wdrożeniami.

Gdzie można zamówić sklepy internetowe PrestaShop?

Zamiast więc przepłacać za sklepy oparte o niesprawdzone systemy, warto już teraz przekonać się, co tak naprawdę pozwala uzyskać bezpłatna platforma, która z każdym rokiem zyskuje kolejnych użytkowników na rynku e commerce. Firma, która tworzy sklepy PrestaShop, może również wyposażyć klienta w liczne narzędzia wspierające sprzedaż, jak i udzielić mu wsparcia pod kątem seo. Ta kompleksowa oferta dostępna jest dla małych, średnich i dużych firm.

Jakie funkcje może zyskać sklep internetowy PrestaShop?

Dzięki skorzystaniu ze wspomnianych usług można rozszerzyć możliwości oprogramowania o systemy śledzenia przesyłek, dostosować wiele opcji do indywidualnych potrzeb klienta lub łatwo wdrożyć szybkie płatności internetowe. Pozwoli to w maksymalnym stopniu wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje otwarte oprogramowanie PrestaShop.