Spyrosoft Solutions jest obecne na rumuńskim rynku od 2021 r. W kwietniu 2022 r. firma otworzyła biuro w Timiszoarze.

Nowo zawarta umowa pomiędzy Magna Electronics a Spyrosoft Solutions obejmuje w szczególności usługi IT w zakresie inżynierii oprogramowania systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) wspierających kierowcę w prowadzeniu i parkowaniu pojazdów. Systemy te zbierają informacje z czujników, kamer i radarów, co pozwala im „widzieć”, co dzieje się wokół pojazdu. Umowa dotyczy między innymi projektowania, wdrażania oraz testowania oprogramowania dla aut.

Usługi dla Magna Electronics będą realizowane przez nowo zatrudnionych inżynierów oprogramowania w spółce zależnej Spyrosoft Solutions S.R.L. w Timiszoarze, blisko wschodniej granicy Rumunii. Liczba pracowników centrum naukowo-badawczego ma wzrosnąć w ciągu 12 miesięcy do 100 osób, a w dalszej perspektywie do 300. Pracownicy centrum, oprócz zespołów dedykowanych wsparciu dla Magna Electronics, będą rozwijać również oprogramowanie dla pozostałych klientów Grupy Spyrosoft.

–– Rumuńscy programiści specjalizują się w wielu najnowocześniejszych technologiach, a sama  Rumunia nazywana jest przez niektórych Doliną Krzemową Europy. W Timiszoarze, gdzie znajduje się nowe biuro Spyrosoft, duży nacisk kładzie się na technologie dedykowane branży motoryzacyjnej. W naszym kraju istnieje ogromny potencjał w tym zakresie –– mówi Raul Halmagean, dyrektor rumuńskiego biura Spyrosoft Solutions.

Kontrakt zawarty z Magna Electronics przewiduje możliwość przejęcia części rumuńskiego zespołu pracowników od Spyrosoftu. Firma będzie jednak w dalszym ciągu umacniać i rozwijać pozycję na rynku rumuńskim, rozbudowując zespół ekspertów.

Realizacja umowy stanowi nie tylko potwierdzenie naszej pozycji na rynku rozwoju oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, ale także jest to katalizator do wzrostu liczby naszych pracowników w Rumunii i oznacza wzmocnienie naszej pozycji rynkowej w tym regionie  – mówi Witold Leder, prezes Spyrosoft Solutions.

Strategia Grupy Spyrosoft na lata 2022-2026 zakłada organiczny wzrost przychodów średnio o 25-35% rocznie. Liczba pracowników i współpracowników w Grupie wzrosnąć ma do 3000 osób z obecnych około 1350.

Informacje o Spółce:

Spyrosoft to międzynarodowa firma z Wrocławia, która od 2016 roku oferuje kompleksowe usługi w zakresie tworzenia oprogramowania. Około 88 proc. jej przychodów pochodzi z kontraktów zawieranych z klientami zagranicznymi, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Firma współpracuje ze zleceniodawcami z 8 krajów. Zdywersyfikowany portfel jej klientów obejmuje 6 specjalistycznych branż. Spółka prowadzi biura w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Argentynie oraz Indiach.

W 2021 r. przychody Grupy Spyrosoft wzrosły o 54% do 174 mln zł, zysk EBITDA zwiększył się o 24% do 32 mln zł, podczas gdy zysk netto wzrósł o 37% do 17 mln zł.

Informacja o Magna:

Magna to jeden z największych na świecie dostawców technologii w branży motoryzacyjnej, zatrudniający ponad 161.000 pracowników. Dzięki ponad 65-letniemu doświadczeniu oraz systemowemu podejściu do projektowania, inżynierii i produkcji, które dotyczy niemal każdego aspektu pojazdu, wspiera rozwój mobilności w zmieniającej się branży. Globalna sieć notowanego na giełdzie koncernu obejmuje 341 zakładów produkcyjnych i 89 centrów rozwoju produktów, inżynierii i sprzedaży w 28 krajach.