WarMagNET to realistyczne pole walki, na którym można przeprowadzać bezpieczne ćwiczenia strzeleckie w warunkach polowych. System pozwala definiować nie tylko strefy trafienia przeciwnika, ale także określić, jaki procent obrażeń po trafieniu mają zadać. Dzięki innowacyjnej technologii połączenia sztucznej inteligencji z analizą obrazu w czasie rzeczywistym umożliwia przeprowadzenie bardzo realistycznych ćwiczeń bojowych.

Brzmi strasznie? Tylko do momentu, kiedy uświadomimy sobie, że ta niesamowicie realistyczna przygoda oparta jest na broni którą zarządza AI, która nie stanowi żadnego zagrożenia dla obecnych na polu walki.

„Żyjemy w takich czasach, że sama nadzieja, iż nigdy nie będziemy musieli używać broni dla obrony, to niestety może być za mało – mówi prezes Prostej Giełdy Mirosław Januszewski. – Wierzymy, że ten system symulacyjny dzięki wykorzystaniu AI, może być jeszcze ciekawszy, jeszcze realistyczniejszy i bardziej bezpieczny, dlatego podjęliśmy starania aby przejąć rozwój systemu WarMagNET” – dodaje.

Spółka planuje teraz intensywną rozbudowę systemu i zajęcie się dystrybucją oprogramowania i sprzętu. 

Ćwiczenia na poligonie z użyciem karabinów WarMagNET będą doskonałą okazją do szkolenia dla każdego amatora broni i militariów, ale także doskonałym pomysłem na organizację wyjazdów integracyjnych dla firm, czy ciekawym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Spółka będzie udostępniać własny poligon w Piaskach Duchownych, gdzie przed zakupem każdy będzie mógł sprawdzić realizm działania systemu.  

WarMagNET to system oparty na sztucznej inteligencji, który pozwala na skonfigurowanie nie tylko parametrów broni, ale nawet odrzutu przy wystrzale, czy konkretnego rodzaju amunicji. Uczestnicy oprócz karabinów są wyposażeni w opaski na rękę, które nie tylko informują ich wibracją o tym, że zostali ranni, ale także pokazują, jak poważne są obrażenia. Zasięg strzału to aż 2000 metrów przy zachowaniu celności na poziomie 2 cm.

Po zakończonej symulacji system udostępnia pełen zakres statystyk i danych z przeprowadzonej symulacji z dokładnością do każdego strzału. Można odtworzyć przebieg całej symulacji, zużycie amunicji, obrażenia i wszystkie inne informacje, jak choćby celność, prędkość czy puls uczestników, co pomoże określić, jak radzą sobie ze stresem na polu walki. 

Prosta Giełda S.A., która 11 kwietnia zadebiutowała na NewConnect, wkracza na rynek militariów. Spółka zajmująca się dotąd produkcją i modernizacją systemów informatycznych, poszerza swoje portfolio o markę WarMagNET.

System WarMagNET 2.0 będzie prezentowany na targach MSPO 2023 (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) organizowanych w Targach Kielce w dniach 05.09.2023 – 08.09.2023. Zapraszamy na nasze stoisko.

Źródło informacji: Prosta Giełda S.A.