Drukarki do kodów kreskowych są niezbędnym sprzętem w wielu firmach. Znacząco ułatwiają i przyspieszają pracę. Niekiedy bez nich wręcz ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dobrym a zarazem popularnym rozwiązaniem są przenośne drukarki etykiet, ponieważ są wygodne i sprawdzą się w praktycznie każdej branży. Wybór konkretnej marki i modelu musi być jednak przemyślany i dopasowany do specyfiki firmy. Jakie drukarki mobilne warto więc wybrać i gdzie najlepiej je kupić? Odpowiedzi poznasz w poniższym artykule.

Artykuł purusza następujące zagadnienia:

 1. Do czego służy przenośna drukarka etykiet?
 2. Drukarki przenośne czy stacjonarne?
 3. Cechy dobrej drukarki kodów kreskowych
 4. Jakie drukarki mobilne wybrać?

Do czego służy przenośna drukarka etykiet?

Przenośne drukarki etykiet pozwalają na szybkie i łatwe drukowanie paragonów lub etykiet z kodem kreskowym oraz informacjami o produktach, cenach, datach ważności itp. Mogą być wyposażone w różne funkcje, takie jak drukowanie w kolorze, drukowanie na różnych materiałach (np. papier, folia czy tworzywo sztuczne), a także możliwość łączenia z innymi urządzeniami mobilnymi czy automatycznego odcinania etykiet. Drukarki do kodów kreskowych są często stosowane w branżach, w których konieczne jest oznaczanie towaru lub sprzętu. Jest to więc głównie przemysł produkcyjny, ale też magazyny, sklepy, szpitale, firmy transportowe, kurierskie i logistyczne. Urządzenia te służą też do drukowania mandatów, wezwań oraz powiadomień, więc sprawdzą się także w administracji publicznej.

Drukarki przenośne czy stacjonarne?

Obie opcje mają swoje zalety i w zależności od potrzeb użytkownika bardziej odpowiednia może być drukarka przenośna lub stacjonarna. Drukarki przenośne są wygodne i mobilne, co oznacza, że można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Są one idealne dla osób, które potrzebują drukować etykiety w różnych miejscach. Ponadto, przenośna drukarka do kodów kreskowych jest zazwyczaj mniejsza i lżejsza niż drukarka stacjonarna, co ułatwia jej przechowywanie i transport. Z kolei, drukarki stacjonarne są zazwyczaj bardziej zaawansowane technologicznie, co oznacza, że oferują większe możliwości. Są one często wykorzystywane tam, gdzie drukuje się duże ilości dokumentów. Nie dla każdego jednak, jest to kluczowy czynnik.

Cechy dobrej drukarki kodów kreskowych

Dobra drukarka kodów kreskowych powinna posiadać kilka cech, które umożliwiają łatwe i skuteczne drukowanie. Zwracać uwagę należy przede wszystkim na:

 • wysoką jakość druku,
 • szybkość druku,
 • łatwość obsługi,
 • opcje łączności,
 • wytrzymałość,
 • posiadane funkcje,
 • format druku,
 • rodzaj interfejsu.

Jakie drukarki mobilne wybrać?

Wybór drukarki mobilnej zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Drukarki przenośne, które chcemy kupić powinny jednak pochodzić od sprawdzonego producenta, który cieszy się dobrymi opiniami. Godnymi polecenia są zdecydowanie produkty marki Zebra, ponieważ to twórca najnowocześniejszych rozwiązań.

Przenośna drukarka etykiet – kup w sklepie online!