Profesjonalne kamery Canon łączą w sobie mobilną konstrukcję, zaawansowane funkcje wideo, świetne obiektywy i znakomitą jakość obrazu. Wśród nich można znaleźć kilka ciekawych modeli, które dostosowane są do różnych potrzeb osób zajmujących się mediami. Warto zajrzeć do tego artykułu, aby poznać kilka wybranych modeli profesjonalnych kamer wideo Canon.

Canon XA55 4K z SDI

Ten model to kompaktowa profesjonalna kamera wideo ze zintegrowanym obiektywem z 15-krotnym zoomem optycznym i stabilizacją obrazu. Zapewnia obraz 4K UHD rejestrowany przez 1-calową matrycę z funkcją Over Sampling HD Processing. Aby zagwarantować doskonale ostre obrazy nawet w najbardziej dynamicznych sytuacjach, model ten wykorzystuje system Dual Pixel CMOS AF z funkcją rozpoznawania twarzy i opcją Touch Tracking. Canon XA55 4K z SDI przygotowana jest na pracę w każdych warunkach – nawet niemal w kompletnych ciemnościach dzięki trybowi pracy Infrared Mode. Jest to sprzęt, który przyda się podczas realizowania reportaży i materiałów w terenie.

Canon EOS R5C

Canon EOS R5C to hybryda kamery i bezlusterkowca. Sercem tego urządzenia jest pełnoklatkowa matryca 8K, który umożliwia rejestrowanie obrazów w jakości 8K z prędkością 30 i 60 kl./s (ta druga opcja dostępna jest wyłącznie z zasilaczem) bez ograniczeń czasowych. Operatora może korzystać z rozbudowanego systemu obiektywów z mocowaniem RF, a także zastosować adapter RF-EOS EF, aby uzyskać dostęp do ogromnej liczby obiektywów opracowanych dla lustrzanek (także tych starszych, tworzonych jeszcze przed erą cyfrową). Profesjonalna kamera Canon EOS R5C pozwala więc na łatwe dostosowanie sprzętu do realizowanego materiału i daje przy tym wiele możliwości fotograficznych.

Canon XF605 UHD 4K HDR

Kamera cyfrowa Canon XF605 UHD 4K HDR to urządzenie, które zadowoli każdego profesjonalistę. Lista funkcji niezbędnych podczas zaawansowanej pracy z obrazem jest naprawdę imponująca. W tym modelu można znaleźć przede wszystkim 1-calową matrycę CMOS pozwalającą na filmowanie w jakości 4K 50p 4:2:2 10 bit. Kamera jest zintegrowana z ultra ostrym obiektywem zmiennoogniskowym z symbolem L, co oznacza, że należy do wyjątkowej linii premium, cechującej się najwyższej jakości optyką. Do listy zaawansowanych funkcji można dołączyć wewnętrzne nagrywanie HLG i PQ, wyjścia 12G-SDI, technologię Dual Pixel AF czy nagrywanie XF-AVC. O ultra płynną pracę i perfekcyjne przetwarzanie obrazu dba procesor DIGIC DV7.

Canon EOS C500 Mark II

Kinowa kamera cyfrowa Canon EOS C500 Mark II to sprzęt dla najbardziej wymagających twórców. Najważniejszym elementem tego urządzenia jest pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 5,9 K. Podobnie jak we wspomnianym wcześniej modelu XF605 UHD 4K HDR nad pracą czuwa procesor obrazu DIGIC DV7. Modułowa konstrukcja pozwala na rozbudowywanie kamery i dostosowywanie jej pracy do realizowanego projektu. Urządzenie może rejestrować także filmy w trybie slow motion z prędkością 120 kl./s. 5-osiowa stabilizacja elektroniczna zapewnia ultra płynne filmy nawet bez stosowania dodatkowych stabilizatorów.

Więcej na: Cyfrowe.pl